Bazénoplavec

Bazénoplavec

Zabývám se Internetem, ale abych u počítače nezcepeněl, chodím si o víkendu zaplavat. To abych vyčistil hlavu a protáhnul se :-)

Neoficiální stránky plaveckého bazénu Hostivař Praha

Moje hodnocení

Jelikož jsem příležitostně zavítal i do jiných pražských plaveckých bazénů, dovolím si malé nezávislé hodnocení.

Po osobních zkušenostech říkám, že plavecký bazén Hostivař je z níže jmenovaných na nejvyšší úrovni a navíc je nejlevnější. Recepční jsou vlídné, v šatnách panuje čistota (oproti Podolí) a nečpí v nich tolik chlór (jako třeba na Slavii).

Bezpečnost mi v Hostivaři připadá také dobrá. Když mám "klokaní kapsu", tak si ji s důvěrou nechám na recepci plaveckého bazénu. Jako velkou výhodu hodnotím to, že klíč k šatnové skřínce je opatřen gumičkou, kterou jednoduše navléknu na zápěstí a celou dobu s ním plavu.

Tradičně teče sprchami ohřívaná bazénová voda. Jen jedna ze sprch má obyčejnou nechlorovanou vodu - toho využívám, když plavecký bazén opouštím, aby ze mě ta chlorovaná voda příliš "netáhla".

Počet lidí je únosný. Největší "šrumec" je o všedních dnech, kdy na plavecký bazén chodí mnoho studentů UK. Proto preferuji víkendy. Před prázdninami a před Vánoci je v bazénu téměř liduprázdno.

Nekrásnější roční období pro plavání je zima. Když je jasná obloha, sluneční paprsky díky tomu, že je sluníčko nízko na obloze, svítí až skoro doprostřed bazénu a prosvěcují vodu až na dno. To mě pak hřeje na Duši. Viz také Moje příběhy.

Jako jediné, co se mi příliš nezamlouvá, je krátká otevírací doba pro veřejnost ve všední dny. Proto tam ani v tyto dny nechodím (špatně se časově trefuji). Je mi jasné, že primárně je plavecký bazén určen pro výuku plavání - do bazénu jezdí organizovaně žáci základních škol, v bazénu probíhá výuka v rámci UK, v určité hodiny je bazén pronajímán (zřejmě potápěči) atd.

Zkušenosti z jiných bazénů


Praha - Slavie

Když jsem svého času chodil na Slavii, nemajíc plavky s kapsičkou, tak jsem si vždy během plavání na terasovité betonové lavice na boku bazénu položil igelitku s ručníkem, sprcháčem a klíči ke skřínce. Avšak ouha - jednou si plavu a taška nikde. Takže jsem měl hoňku. Personál nebyl příliš vlídný. Naštěstí jsem o nic nepřišel, jen o kauci za zámek (musel jsem ho přeřezat).

Praha - Podolí

Když byly moje děti menší, párkrát jsem s nimi také byl za slunného počasí v Podolí. Venku bylo hezky. Ale ve vnitřním bazénu bylo mnoho opálených plavců a nepůsobilo to příliš přívětivě. Ze stejných důvodů jsem stále střežil naše osobní věci. Naštěstí vše dopadlo dobře. Čas od času mi některý známý poreferuje, že byl v Podolí a že už je bez mobilu.

Praha - Letňany

Přibližně dvakrát jsem také zavítal do Letňan. Nevím jak je to teď, ale vstupné bylo relativně velmi vysoké a minimální doba byla hodina a půl. No to bych se za tu dobu rozmočil. Pro sportovní plavání sice byla vyhrazena část bazénu, ale ta byla asi přes dvě dráhy, takže plavci plavali stejně křížem krážem, a já místo toho, abych se soustředil na plavání, jsem dával pozor na vyhýbání.

Bazén v Irsku ve městě Cork

Při své pracovní stáži v Irsku (2009) jsem možnost navštívit sportovní centrum v západním Corku. Uvnitř byly tři bazény - pro děti (malý, cachtací), střední (3 dráhy, hloubka 1,3 m) a velký (klasický 25 m).
Voda byla teplejší, ale o to více z ní čpěl chlor. Ve středně velkém bazénu se dokonce dělala chvílemi pěna - chlor ze mě táhnul ještě několik dní poté. Bazény byly mělčí - na hlubším konci byla hloubka kolem 2 m.
Cena za hodinový vstup byla 7,50 EUR. Nezbytností byla látková koupací čepice, jinak by mě tam nepustili. Párkrát mi ji tam zdarma zapůjčili plavčíci, pak jsem si ji koupil v recepci za 2,60 EUR.
V celém areálu bylo několik plavčíků a skutečně aktivně sledovali dění, ne jako u nás. Jednou mě dokonce vykázali z rychlé dráhy, protože jsem na jejich gusto plaval prsa příliš pomalu (už jsem končil, tak jsem se spíš uvolňoval).
Velký bazén byl rozdělen na tři dráhy a zbytek pro dovádění. Jedna pomalá dráha, jedna rychlá dráha a jedna pro alternativní plavání (asi to bylo pro motýlka), ve které se plavalo vlevo (tak jak se v Irsku jezdí po silnici). Kupodivu v těch dvou drahách se plavalo jako u nás (vpravo). Malý bazén měl jen jednu dráhu a zbylé dvě pro dovádění. Asi nemusím dodávat, že se lidé v tomto malém velmi pletli. Navíc pár metrů vedle byla sauna (v ceně) a dokonce nápojový automat na vodu. Společné sprchy (nikdo se tam nesprchoval nahý). Osobní a rodinné kóje na převlékání, skřínky pro uložení věcí (jako na nádraží) byly na zálohové mince 1 EUR, klíček byl na plastovém náramku, který se dal jednoduše připnout na ruku.

Trenčín - Slovensko

Na podzim roku 2012 jsem byl služebně necelý týden v Trenčíně. Byl jsem docela utahaný prací na počítači a nezáživnými administrativními pracemi. Z recepce mého hotelu mě po mém dotazu nasměrovali na městský bazén. Tak jsem vyrazil.
Mestská plaváreň ma skutočne prekvapila. Vo všetkých prostorách bolo naozaj velmi čisto, podobně jako v bazénu Hostivař. Voda ionizovaná, žádný klasický chlór. Velmi příjemná byla i cena, na moje gusto velmi nízká, jen 2,50 EUR na 2 hodiny. Takže tímto dávám provozovateli velkou pochvalu a doporučuji ostatním.
Odkaz: http://www.trencin.sk/65643

.
Plavu, plaveš, plaveme - k bazénu se hrneme.   Bazény k domácí mu plavání? Zkuste zadat do vyhledávače Dřevěné bazény.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one