Bazénoplavec

Bazénoplavec

Zabývám se Internetem, ale abych u počítače nezcepeněl, chodím si o víkendu zaplavat. To abych vyčistil hlavu a protáhnul se :-)

Neoficiální stránky plaveckého bazénu Hostivař Praha

Moje příběhy

Málem jednooký


Jednou se mi stalo, že když bylo ve všední den v bazénu hodně lidí, a nejvíce plavajících se hrnulo do drah, plavčík rozšířil prostor jedné dráhy na dvojnásob, resp. převěsil vlákno. Vznikl poněkud větší prostor a plavci začali plavat neuspořádaně. Když už mi málem podruhé vypíchli prsty oko, došel jsem za plavčíkem. Nejdříve se ošíval, ale pak místo aby přidal nové vlákno, zmenšil opět prostor, takže jsme zase plavali ve frontě.

Pozor na neomalené plavce


Nejčastěji volím rychlou dráhu. Občas se v ní však vyskytne "nemyslící gorila". Takový rambo pak plave hlava nehlava kraula sem a tam. Předjíždí vás, když naproti někdo plave a zrovna se míjíte. Nejnebezpečnější je však otočka. Pokud si to rambo valí za vámi, a vy zrovna dorážíte na konec dráhy a odpichujete se k překonání další délky bazénu, rambo nečeká, rambo stále jede, klidně šikmo proti vám, pazourama nataženýma proti vaší hlavě. Buď po odrazu od stěny skloníte hlavu (podíváte se na dno) nebo máte po oku.

Kdy se mi plave "nejlíp"


Mám rád všechna roční období, ale to zimní je pro mě v bazénu dárkem, pokud svítí sluníčko. V tuto roční dobu je na zenitu položeno níže a tak paprsky svítí zešikma do bazénové haly a prosvětlují krásně vodu. Ideálně když se mi podaří přijít přibližně uprostřed dne. Na jaře a v létě svítí paprsky příliš kolmo a dostanou se sotva k první dráze, kde plavou "šneci".
Plavu, plaveš, plaveme - k bazénu se hrneme.   Bazény k domácí mu plavání? Zkuste zadat do vyhledávače Dřevěné bazény.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one