Bazénoplavec

Bazénoplavec

Zabývám se Internetem, ale abych u počítače nezcepeněl, chodím si o víkendu zaplavat. To abych vyčistil hlavu a protáhnul se :-)

Neoficiální stránky plaveckého bazénu Hostivař Praha

Úvaha na téma zda chodit či nechodit do bazénu, když vás sužuje bolení hlavy. Neexistuje totiž jednoznačná odpověď.

Kdy do bazénu nechodit


No přeci když cítíte, že na vás leze chřipka nebo nějaké nachlazení. V bazénu to poznáte tak, že při aktivním plavání je vám stále zima. Pokud normálně plavete, zahřejete se pohybem. Když vám totiž voda při ponoření se do bazénu bude připadat studená, po chvíli to přestanete vnímat. Když vás bolí hlava od nachlazení, bude vám zima i při pohybu ve vodě.

Kdy do bazénu jít


Pokud vás bolí hlava od krční páteře, to je právě signál těla, že si máte jít uvolnit záda vytrvalým plaváním. Běžte si zaplavat i přesto, že máte dokonce takové bolení hlavy, že se vám dělá špatně od žaludku.
Vytrvalým plaváním myslím to, že budete plavat minimálně 20 až 25 minut vcelku, aby se svaly stačily pohybem zahřát a uvolnit se. Rovněž musíte plavat tak, že budete vydechovat do vody (ponořovat hlavu). Jak při svém plavání často pozoruji, mnoho lidí, zvláště to dělají pomalu plavající dámy, mají (snad kvůli účesu) po celou doby hlavu nad vodou. No tím si přeci krční páteř namáhají ještě více, a efekt plavání tak je, skoro bych řekl, přímo opačný.Plavu, plaveš, plaveme - k bazénu se hrneme.   Bazény k domácí mu plavání? Zkuste zadat do vyhledávače Dřevěné bazény.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one